#Громадський_моніторинг

2020-12-14 18:44:27 /

Одразу зауважимо, що це буде довгий текст, щоб кожен активіст зміг використовувати досвід активістів проспекту Мазепи в Дніпрі.

Усе почалося з поодиноких скарг, які отримала Державна екологічна інспекція і вийшла на позапланову перевірку (їх за 2020р. будо дві за реєстром) ПрАТ ДМЗ (Петровка). Підчас перевірки серед порушень були виявлені джерела викидів забруднюючих речовин, яких не було в існуючому Дозволі на викиди. Треба звернути увагу, що у підприємства ДМЗ є два діючих Дозволи окремо на металургійне підприємство і окремо на коксохімічне, які дійсні до 2023 року.

Декілька людей, які мешкають на проспекті, створили групу у вайбері та почали збирати усіх, хто готовий допомагати в боротьбі з підприємством-забруднювачем. Люди провели мітинг та почали збирати підписи під скаргами, які відправляли до міськради, Департаменту екології та природних ресурсів, ДЕІ, на гарячу лінію, До мін екології.

Повертаємося до перевірки ДЕІ… після вручення Припису підприємство було змушено почати процедуру зміни і внесення в діючий дозвіл нових відомостей, опублікувало об’яви. 

Паралельно пан С.Березань, отримавши купу скарг, прийняв рішення провести нараду і зібрати усі сторони в департаменті (нас теж було запрошено, ми були присутні але підприємство не дозволило вести прямий ефір).

На мітингу ми усі разом вирішили їхати до Міністерства і витребувати проведення громадських слухань, так і зробили. Разом з Генадієм Бутенко ми організували транспорт та поїхали під стіни міністерства. 

Зам міністра  до нас вийшов і пообіцяв рекомендувати підприємству провести додаткові громадські обговорення, згідно Постанові 302. Але коли ми отримали лист від пана Стрельця то дуже здивувалися, бо міськрада Дніпра не подавала жодних скарг і тому міністерство майже винесло рішення про отримання нового дозволу.

03.12.20 року в газеті «Вісті Придніпров’я» вийшло оголошення, що 22.12.20 р. о 9.30 у приміщенні музею підприємства, за адресою: м. Дніпро, просп. С. Негояна, 67.

Такі рішення дуже позитивні і ми часто домагалися від влади додаткових громадських обговорень але треба розуміти, що в цьому конкретному випадку:

Розглядаються додаткові/ново - виявлені джерел викидів, а саме інвентаризація;
Обґрунтовуючи документи, які покажуть на скільки це збільшить об’єм викидів;
Згідно п.7 Постанови 302 зауваження «розглядають громадських організацій, у разі потреби організують їх публічні обговорення», що саме і буде відбуватися 22.12.20.
«орган, який видав дозвіл, аналізує зауваження та у разі необхідності пропонує суб’єкту господарюванняврахувати їх під час підготовки дозволу до видачи;
Виявлені джерела не відносяться безпосередньо до коксохімічного та металургійного виробництва, тому їх не будуть переглядати в міністерстві;
Зауваження можуть бути віднесені до частини дозволу, де вказуються умови видачи і будуть враховані при видачи наступного дозволу на викиди після закінчення діючого (2023 р).

Що ми пропонуємо зробити додатково: ми підготували лист, який віддаймо ініціативній групі для збір підписів для зміни та внесення нових заходів, які зменшать вплив на довкілля та здоров’я людей.

Усі новини у нас: Facebookecopatrull

Telegram: ecopatrolDnipro

Сайтecopatrol.com.ua

 

Приєднуйтесь до проекту #громадський_моніторинг